Şehir İçi Yolcu Taşımacılığı İstişare Toplantısı Yapıldı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü koordinasyonunda telekonferans yöntemiyle yapılan “Şehir İçi Yolcu Taşımacılığı İstişare Toplantısı” büyükşehir belediyelerinden ulaşım daire başkanlarının katılımı ile yapıldı.

 

TBB Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Özcan Yıldırım ve Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Murat Baştor’un açılış konuşmaları ile başlayan toplantı TBB Ulaşım Komisyonu Başkan Yardımcısı Erdal Uygun’un moderatörlüğünde devam etti.

 

Toplantıda tarifesiz yolcu taşımacılığı, D4 yetki belgeli taşımalar ile servis taşımaları başta olmak üzere belediye trafik zabıtası yetki ve sorumlulukları hususlarında yaşanan sorunlar ve öneriler daire başkanları tarafından dile getirildi. Şehir içi yolcu taşımacılığı konularında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar hakkında Belgelendirme Daire Başkanı Kerim Cicioğlu tarafından bilgi paylaşımında bulunuldu.

Şehir İçi Yolcu Taşımacılığı İstişare Toplantısı YapıldıŞehir İçi Yolcu Taşımacılığı İstişare Toplantısı YapıldıŞehir İçi Yolcu Taşımacılığı İstişare Toplantısı Yapıldı