Belediyelerde Yenilenebilir ve Akıllı Enerji Uygulamaları Toplantısı Yapıldı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı işbirliğinde, belediyelerin elektrik tedarik anlaşmaları dâhil, enerji maliyetlerini yönetebilmeleri için bilgilendirilmesi ve yol haritalarının belirlenmesi amacıyla düzenlenen “Belediyelerde Yenilenebilir ve Akıllı Enerji Uygulamaları Toplantısı” Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla çevrim içi olarak yapıldı.

Belediye başkanlarının yanı sıra konuyla ilgili teknik personel ve sektör temsilcilerini de bir araya getiren toplantı kapsamında yapılan Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici’nin moderatörlüğünü üstlendiği ilk panelde “Yenilenebilir Enerjide Mevzuat Finans Planlama” başlığı tartışılırken,  Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Dr. Oğuz Can’ın yönettiği ikinci panelde ise yenilenebilir ve akıllı enerji uygulamaları konusu geniş bir yelpazede istişare edildi.

 

Söz konusu toplantı Birliğimiz sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanmıştır. Toplantı kaydını izlemek için lütfen tıklayınız.

 

Haber metni için lütfen tıklayınız.