Genel Sekreter Yardımcısı / Dr. Ramazan Özcan YILDIRIM

1983 yılında Konya’da doğdu. 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İşletme Yönetimi alanında 2009 yılında yüksek lisans. 2020 yılında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde “Yerel Yönetimlerde Sürdürülebilir Kurumsal Yönetim Modeli” isimli tezi ile doktora eğitimini tamamladı.

Çalışma hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İstanbul Ulaşım AŞ’de mühendis olarak başladı. 2006 yılında özel sektöre geçti. Burada üretim planlama, depo lojistik, satın alma ve toplam kalite yönetimi çalışmalarında yönetici olarak çalıştı. 2009 yılında İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri- İETT’de göreve başladı ve Elektronikkart Yönetim Müdürü ve sonrasında Strateji Geliştirme Daire Başkanı olarak çalıştı. 2015 - 2020 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Gelişim ve Yönetim Sistemleri Daire Başkanı olarak görev yapmış olup Haziran 2020 tarihinde Türkiye Belediyeler Birliğinde Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanmıştır.


Kamu ve özel sektörde Sürdürülebilir, Akıllı, Dirençli Şehir Stratejileri, Stratejik Planlama, EFQM Mükemmellik Modeli, Toplam Kalite Yönetimi, Hizmet Kalitesi Yönetim Modeli, Şehir Standartları, Değişim Yönetimi gibi konularda çalışmaları bulunmaktadır. Ulusal ve Uluslarası dergilerde yayınlanmış ve çeşitli kongre, seminer ve panellerde sunulmuş çok sayıda yayını bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babası olup İngilizce ve Almanca bilmektedir.