Avrupa Hareketlilik Haftası Tanıtım Toplantısı

Ulusal koordinasyon görevi 2018 yılından bu yana Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından yürütülen Avrupa Hareketlilik Haftası’nın 2021 yılı tanıtım toplantısı 29 Haziran Salı günü, saat 10.00’da TBB hizmet binasında yapılacak.

 

TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ile belediye başkanlarının katılımıyla gerçekleşecek toplantıda, Avrupa Hareketlilik Haftası 2021 yılı temasının tanıtımı ve belediye faaliyetlerine ilişkin sunumlara yer verilecek.

 

Her yıl bir tema ekseninde kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’nın 2021 yılı teması “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” olarak belirlendi.

 

Sosyal medya üzerinden #HareketlilikHaftası, #MobilityWeek #TBB etkileşimleri ile belediyelerin ve ilgili kurumların/kişilerin sosyal medya hesapları üzerinden Avrupa Hareketlilik Haftası’na katılımları teşvik edilecek. Toplantı, TBB sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

 

Etkinliği canlı takip etmek için:

 

Avrupa Hareketlilik Haftası Nedir?

 

Avrupa Hareketlilik Haftası, Avrupa Birliğinin bir girişimi olarak her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında başta AB ülkeleri olmak üzere tüm dünyada kutlanmaktadır. Hafta kapsamında belediyeler; hareketlilik yönetimi, erişilebilirlik, yeni veya iyileştirilmiş bisiklet altyapısı tesislerine odaklanan projeler gerçekleştirmekte ve 22 Eylül tarihinde ise “Arabasız Gün (Car-Free Day) etkinliği düzenlemektedir.

Avrupa Hareketlilik Haftası Tanıtım Toplantısı