Dünya Metropoller Günü Etkinliği

Herkes için Dirençlilik: Covid-19 Sonrası Sağlıklı Büyükşehirler Oluşturmak

 

Birliğimizin de üyesi olduğu Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı’nın (UCLG) büyükşehirleri temsil eden alt teşkilatı Metropol Kentler Birliği (Metropolis) ile BM-Habitat öncülüğünde bir girişim olan “Dünya Metropoller Günü” her yıl çeşitli etkinliklerle 01-07 Ekim tarihleri arasında kutlanmaktadır.

 

Bu yıl Birliğimiz ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Dünya Metropoller Günü’nü yurtiçi ve yurtdışından merkezi ve yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, akademik çevreler, ticaret ve sanayi odalarını bir araya geleceği etkinlik 6 Ekim 2021 Çarşamba Günü çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

 

“Herkes için Dirençlilik: Covid-19 Sonrası Sağlıklı Büyükşehirler Oluşturmak” temasıyla düzenlenecek bahse konu etkinlik kapsamında “Pandemiye Yerel Yaklaşımlar”, “ Pandemi Sürecinde Sağlık Alanında Karşılaşılan Zorluklar, Sosyal ve Psikolojik Etkileri ve Çözüm Önerileri”, “Turizm ve Ekonomi Özelinde Pandemi’nin Etkinleri, Sonuçları ve Çözüm Önerileri” başlıklarında oturumlar olacaktır.

 

Sürdürülebilir ve entegre bölgesel kalkınma için belediyeler arası iş birlikleri teşvik etmeyi amaçlayan etkinliğe tüm belediyelerimiz davetlidir.

 

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ