Genel Sekreter Yard. Halil İbrahim AZAK

01/10/2021

1971 yılında Çorum’un Sungurlu İlçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise Öğrenimini Sungurluda tamamladı. Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu.

Çalışma Hayatına Sungurlu Belediyesinde memur olarak başladı. Daha sonra aynı belediyede şef, Yazı İşleri Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kısa bir süre Çorum İl Özel İdaresinde yöneticilik yaptıktan sonra 2010 yılında Türkiye Belediyeler Birliğinde Eğitim Müdürü olarak göreve başladı ve aynı yerde Destek Hizmetleri Müdürlüğü yaptı.

Türkiye Belediyeler Birliği, Mahalli İdare Birlikleri ve İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen eğitimlerde belediye başkanı, meclis üyeleri ve belediye personeline yönelik eğitimlerde eğitmen olarak 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu, 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 5216 Sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu gibi bir çok hususta eğitimler verdi ve bu konularda dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Evli, bir kız ve Bir erkek çocuk babası olan AZAK, Eylül 2021 tarihinde Türkiye Belediyeler Birliğinde Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanmıştır.