TBB Afet Bölgesine Destek Oluyor

22/02/2023

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), depremin ilk anından itibaren bölgeye insani yardım ve destek çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden bu yana afet bölgesi ilan edilen 11 ile giderek çeşitli incelemelerde bulunan TBB, bugüne kadar yaklaşık 200 tır insani yardım malzemesi ve teknik teçhizatın yanı sıra 20’ye yakın iş makinesini bölgeye sevk etti.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) çalışanları bu hafta depremlerden etkilenen bölgelere destek olmak ve ihtiyaç duyulan yardım malzemelerini ulaştırmak üzere Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerine gitti.

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Şükrü Karatepe ve TBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı’nın katıldığı destek ziyaretinde, depremden etkilenen vatandaşların muhtelif ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla çok sayıda insani yardım malzemesi ve belediye hizmet ekipmanı da TBB çalışanları tarafından bölgeye ulaştırıldı.

İncelemelerde bulunmak amacıyla Nurdağı ve İslahiye ilçelerine gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bölgede bulunan TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ziyaretlerini de takip eden TBB çalışanları, ilçelerde kurulan konteyner kentte depremzedelerle görüşerek beraberinde getirdikleri yardım malzemelerini yetkililere teslim etti.

Afet bölgelerinde belediye hizmetlerine ilişkin duyulan ihtiyaçlar tespit edilirken, afetten etkilenen ilçelerde atık yönetiminin kesintiye uğramaması için 800 adet çöp konteyneri geçici barınma alanlarına konumlandırıldı. Ayrıca bölgede yaşayan depremzedelere de yaklaşık bin adet kışlık yelek dağıtımı yapıldı.

Deprem bölgelerindeki yardım ve destek çalışmalarını aktif olarak sürdüren TBB, bölgedeki ihtiyaç ve talepler doğrultusunda faaliyetlerine devam edecek.