İş Sağlığı Eğitimleri Çalıştayı Başladı

19/01/2023

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasındaki iş birliği protokolü çerçevesinde düzenlenen “İş Sağlığı Eğitimleri Çalıştayı” TBB hizmet binasında başladı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan TBB Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Azak, eğitimlerin yerel yönetimlerin önemli bir ihtiyacına cevap vereceğini belirtti. Türkiye’deki 1391 belediyeyi kapsayacak şekilde iş sağlığı ve güvenliği alanında eğitimler gerçekleştirileceğinin altını çizen Azak, programın gerçekleşmesine katkı sağlayan paydaşlara teşekkür etti.

Ardından kürsüye gelen İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (İSGÜM) Başkanı Emriye Yılmaz Mollasalihoğlu ise kamu personellerinin güvenliğini sağlamak için birçok kurumda eğitimlerin periyodik olarak gerçekleştirildiğini ifade etti. Teknolojik gelişmelerin risk faktörünü azalttığını fakat eğitim ihtiyacının hala devam ettiğini belirten Mollasalihoğlu, “Bundan sonraki süreçte belediyeler için düzenleyeceğimiz eğitimlerin kurumları her nitelik hem de nicelik olarak daha ileriye taşınması en yüksek gayemiz” diye konuştu.

Belediye, bakanlık ve üniversitelerden çok sayıda temsilcinin katılımıyla gerçekleştirilen ve gün boyu devam edecek çalıştayda iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri sürecine ilişkin birçok konu başlığı uzmanlar tarafından masaya yatırılacak.