Birlik Yöneticileri Antalya'da Buluştu

01/03/2024

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından  birlik genel sekreterleri ile birlik müdürlerine yönelik düzenlenen istişare toplantısı bugün Antalya’da gerçekleştiriliyor.

TBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı toplantıda #TBB tarafından başlatılan “Misafir Şehir” konseptine ilişkin sunumuyla yer aldı. Baraçlı sunumunda “Geleceğini koruyan, empati yapabilen ve şehir varlıklarını gelecek nesillere taşıyan, üretken A kuşağı ile misafir şehirleri geliştirmemiz gerekiyor.” dedi. Kalkınmanın yerelde başladığına dikkati çeken Baraçlı, Misafir Şehir anlayışının hedefleri arasında üretkenlik, israfı ortadan kaldırmak ve temiz çevre olduğunu kaydetti. Baraçlı ayrıca,“Misafir Şehir vizyonuyla yerel yönetimler alanında geleceğe kalıcı yatırımlar yapabilmek için oluşturduğumuz “Yerel Yönetimler Modelini” Avrupa’da ve dünyanın geriye kalan pek çok bölgesinde yaymak niyetindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Sunumun ardından katılımcılar yerel seçimler sonrası yapılacaklar, talepler ve öneriler konularında fikir alışverişinde bulundular.