TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı Bilim Şenlikleri Destekleme Programı

31/01/2024

4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı ile toplumun tüm kesimlerinde bilim ve teknoloji farkındalığı oluşturmak, ülkemizin kalkınmasında kritik öneme sahip bilim ve teknolojinin toplum tarafından benimsenmesi ve sahiplenilmesini sağlamak amaçlanmaktadır. Bu amaç kapsamında 2015 yılından itibaren büyük meydanlarda eğitim seviyesi ve yaş farkı gözetmeksizin toplumun tüm kesimlerinin katılabildiği bilimsel ve teknolojik etkinliklerin yapıldığı bilim şenlikleri gerçekleştirilmektedir.

Bilim ve teknoloji alanlarında toplumsal farkındalık amacı güdülen bilim şenliklerinin toplumla iç içe olan belediyeler tarafından sahiplenilmesi ve gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Bu çerçevede başta belediyeleri desteklemek amacıyla oluşturulan 4007 Bilim Şenlikleri Programına başvurular 22 Ocak-29 Şubat 2024 tarihleri arasında alınacaktır. Program kapsamında farklı bilim şenlikleri kategorileri bulunmakta ve 1 milyon TL’ye varan destek imkânı sunulmaktadır. Bu doğrultuda, Destekleme Programı ve başvuru sürecine ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Dosyalar
4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı.pdfPrograma Başvuru Süreci.pdf