2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası

27/10/2023

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), Türkiye genelinde 75.000’i aşkın Lösemi ve Kanser tedavisi gören çocuk ve ailelerine tamamen ücretsiz tedavi, eğitim, konaklama hizmetlerini 25 yıldır aralıksız sürdüren, kamu yararına çalışan bir sivil toplum kuruluşudur.

Ülkemizde her yıl Kasım ayının ilk haftası LÖSEV’in öncülüğünde 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olarak anılmaktadır. Hafta kapsamında, Lösemi hastalığı hakkında toplum bilinci oluşturmak, çocukların yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek ve onlara destek olmak amacı ile ülke genelinde farkındalık çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Tüm kurum ve kuruluşların farkındalık çalışmalarına sağlayacağı destekler, Lösemili çocuklara bu zorlu mücadelelerinde güç verecektir.

2-8 Kasım tarihlerinde ülke genelinde “BİZ KAZANACAĞIZ” sloganı ve çocukluk çağı Lösemi hastalığının rengi olan “TURUNCU” renk ön planda olacaktır.

Bu kapsamda belediyelerin meydanlarının Turuncu farkındalık temalı donatılması, LÖSEV’in Turuncu Gün (7 Kasım Salı)  kampanyasına destek olmak için hafta içerisinde bir gün turuncu giyim/aksesuar vb. materyallerle farkındalık hareketine destek olmaları ve fotoğraf paylaşımlarını sosyal medya hesapları üzerinden “Biz de LÖSEV’in ve Lösemili çocukların yanındayız” mesajıyla @losev1998 hesapları etiketlenerek paylaşmaları hafta kapsamında yapılacak tüm çalışmalara destek sağlayacaktır.