Genel Sekreter

1965 Kahramanmaraş Göksun doğumludur.  Anadolu Üniversitesi İktisadi ve Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden 1987 yılında mezun oldu ve kamu yönetimi dalında yüksek lisans yaptı.

 

Mali Müşavirlik yaptı ve T.Vakıflar Bankasında mali analist olarak çalıştı. 1990 yılında stajyer kontrolör olarak girdiği İçişleri Bakanlığı’nda kontrolör, başkontrolör ve Kontrolörler Başkanı olarak görev yaptı. Bir dönem Devlet Muhasebe Standartları Kurulu (2006-2009) üyeliği de yaptı. 2008 yılından buyana Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

 

Kamu mali yönetim projesi ve yerel yönetimlerin yapılanması ile yeni büyükşehir belediyelerinin kurulmasını düzenleyen 6360 sayılı Kanun hazırlık çalışmalarında yer aldı ve Türkiye Belediyeler Birliği adına öneriler hazırladı. 64 ve 65. Hükümetler tarafından yürütülen belediyelerin sorunları ve öneriler çalışmasında aktif rol aldı ve Başbakan, bakanlar ve milletvekilleri düzeyinde sunumlar yaptı.

 

İl Özel İdaresi Bütçe ve Muhasebe Sistemi”, “İl Özel İdaresi Mevzuatı”, “Belediye Bütçeleri Nasıl İzlenir?, “Belediyenin Organları Meclis, Encümen ve Başkan”, “Belediye Teşkilatı ve Personel İstihdamı” ve “Belediyelerde Borçlanma ve İktisadi Girişimler” isimli  altı kitabı ve çeşitli dergilerde yönetim ve yerel yönetimler üzerine yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Ayrıca kurum ve kuruluşların düzenlediği ulusal düzeyde çok sayıda eğitim seminerlerine çağrılı konuşmacı olarak katıldı.

 

Türkiye Belediyeler Birliğinin üye olduğu veya proje yürüttüğü uluslar arası yerel yönetim örgütlerinin ortak faaliyetleri kapsamında birçok ülkede yapılan toplantılara katıldı.

 

23Temmuz 2016-26 Eylül 2017 tarihleri arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığında önce Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü ve sonra Müsteşar Yardımcılığı görevini de  vekaleten yürütmüştür.

 

Evli, iki kız ve bir erkek çocuk babasıdır.