Mali İstatistikler

2009 YILI KONSOLİDE BÜTÇE GELİRLERİ

Bin TL
 Mahalli İdarelerBelediyelerBüyükşehir Belediyeleriİl Belediyeleriİlçe ve Belde Belediyeleri
Vergi Gelirleri3.776.0803.631.028249.378400.0102.981.640
Teşebbüs ve Mülkiyet Gelirleri10.558.2984.123.9851.348.917853.2571.921.811
Alınan Bağış ve Yardımlar ile Özel Gelirler5.860.460375.12037.99241.877295.251
Faizler, Paylar ve Cezalar19.885.11316.787.1138.554.9121.507.7716.724.430
Sermaye Gelirleri1.333.1191.243.331465.096113.287664.948
Alacaklardan Tahsilât1.064.107684.384678.9999594.426
Bütçe Gelirleri Hesabı42.477.17726.844.96111.335.2942.917.16112.592.506

Kaynak: Muhasebat Genel Müdürlüğü,2011



2009 YILI KONSOLİDE BÜTÇE GİDERLERİ

Bin TL
 Mahalli İdarelerBelediyelerBüyükşehir Belediyeleriİl Belediyeleriİlçe ve Belde Belediyeleri
Personel Giderleri9.531.2366.429.9121.300.164982.9004.146.848
Sosyal Güvenlik Kurumlarına Devlet Primi Giderleri1.483.466978.137215.795147.871614.471
Mal ve Hizmet Alım Giderleri15.468.20110.486.1693.195.1861.302.2785.988.705
Faiz Giderleri1.453.8881.004.952710.38997.067197.496
Cari Transferler2.572.8861.619.737839.004135.713680.977
Sermaye Giderleri15.331.5308.650.1005.639.049581.2032.429.848
Sermaye Transferleri733.087519.968466.57512.06041.833
Borç Verme1.652.8251.323.1571.296.4323.57723.148
Bütçe Giderleri Hesabı48.227.11931.012.13213.662.5943.262.66914.123.326

Kaynak: Muhasebat Genel Müdürlüğü,2011