Birliğimizden Siirtli Genç Kızlara Destek

Birliğimiz, kadınların ve genç kızların eğitime katılımlarının desteklenmesi ve konuyla ilgili kamuoyunda farkındalık oluşturulması amacıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji (TOBB ETÜ) Üniversitesi işbirliğinde bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.

Siirt Kayabağlar Belediyesinin üniversite hazırlık ve meslek edindirme kurslarına devam eden ve bugüne kadar kendi imkânları ile yaşadıkları ilçe dışına çıkamamış gençlerden oluşan grup 03-07 Mart 2019 tarihleri arasında Ankara’da misafir edildi. Program kapsamında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde çalışma hayatında ve Türk hukuk sisteminde kadınlar konulu seminerlere katılan genç kızlar, ardından üniversite kampüsünü ziyaret etti.

Programın ikinci gününde Ankara Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile Ankara’nın tarihi mekânlarını ziyaret eden grup, Yenimahalle’deki Belediye Meslek Edindirme Kurs Merkezinde (BELMEK) yapılan çalışmaları yerinde görme imkânı buldu.

Programın son gününde TBB Hukuk İşleri Müdürü Zeliha Mercimek’ten Türkiye Belediyeler Birliği hakkında bilgi alan grup, ardından TBB Genel Sekreter Yardımcısı Abdulmelik Ötegen’i ziyaret ederek program ve gelecek ile ilgili planları hakkında sohbet etti.

Birliğimizden Siirtli Genç Kızlara DestekBirliğimizden Siirtli Genç Kızlara DestekBirliğimizden Siirtli Genç Kızlara DestekBirliğimizden Siirtli Genç Kızlara Destek