Hindistan Heyetinden Tecrübe Paylaşımı Ziyareti

Birliğimizin de ortak çalışmalar yaptığı Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GİZ) tarafından Hindistan’da uygulanan proje kapsamında Hindistan hükümetinin üst düzey temsilcilerinden oluşan bir heyet ülkemize çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında heyete, Ankara ve İstanbul’da sokakların yayalaştırılması ve pazar planlaması, kent tasarımı, kentsel altyapı, kentlerin ve pazarların düzenlenmesi hakkında Birliğimiz, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Keçiören Belediyesi yetkilileri tarafından bilgiler aktarıldı.

Yerinde uygulama örneklerini görmek amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali ve Keçiören Belediyesine ait 100. Yıl Semt Pazarı ve Etlik Osmanlı Kapalı Semt Pazarı’na gidildi. Ardından Birliğimize ziyaret gerçekleştiren heyete Birliğimizin görev ve çalışmaları, Belediye Kanunu ve uygulamaları ile hal komisyonu hakkında bilgiler verildi. Birliğimiz Genel Sekreter Vekili Ahmet Kazan heyetin sorularını cevaplayarak işbirliği alanlarında heyetle fikir alışverişinde bulundu. Heyet, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Birliğimize işbirliğinden dolayı teşekkür etti.

Heyet, ziyaretlerine İstanbul’da devam etmek üzere Ankara’dan ayrıldı.

Hindistan Heyetinden Tecrübe Paylaşımı ZiyaretiHindistan Heyetinden Tecrübe Paylaşımı ZiyaretiHindistan Heyetinden Tecrübe Paylaşımı ZiyaretiHindistan Heyetinden Tecrübe Paylaşımı ZiyaretiHindistan Heyetinden Tecrübe Paylaşımı ZiyaretiHindistan Heyetinden Tecrübe Paylaşımı ZiyaretiHindistan Heyetinden Tecrübe Paylaşımı Ziyareti