CEMR’dan TBB’ye Yeni Görev

Birliğimiz, Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Birliği (CEMR) tarafından hazırlanacak olan Avrupa Yerel Finans Raporu için metodoloji ve içerik geliştirmek üzere görevlendirildi.

CEMR altında faaliyet gösteren Yerel Finans Uzmanları Komitesi toplantısı 16 Ocak 2019 tarihinde Brüksel’de gerçekleştirildi. Toplantıya Birliğimizi temsilen TBB Proje ve Finansman Müdürü Cemal BAŞ ve Uzman Nebahat Başıbüyük katılım sağladı.

Toplantının gündeminde Avrupa’daki yerel finans politikaları ve Avrupa 2020 Yerel Finans Raporu ve emlak vergisi yer aldı. Toplantıda Türkiye’deki emlak vergisi uygulamaları ve yeni gelişmeler üzerine sunum yapan Birliğimiz, Avrupa 2020 Yerel Finans Raporu başlıklı toplantı gündeminde raporun içeriği ve metodolojisi üzerine öneriler getirdi.

Toplantı sonunda 2019 yılı Haziran ayında tekrar toplanma kararı alan Yerel Finans Uzmanları Komitesi, Avrupa 2020 Yerel Finans Raporu için metodoloji ve içerik hazırlanması görevini TBB’ye verdi. Ayrıca daha önce sadece AB üyesi ülkeleri içeren raporun genişletilerek Türkiye’yi de içermesi amacıyla Avrupa’daki OECD ülkelerini kapsamasına karar verildi.

CEMR’dan TBB’ye Yeni Görev