Birliğimizden Gostivar’a Araç Desteği

Türkiye Belediyeler Birliği, tarihi ve kültürel geçmişimizin olduğu ülkeler ile dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi ve işbirliklerinin artırılmasına yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. Birliğimiz, Türkiye-Makedonya Yerel Yönetimleri Arasında İşbirliği Projesi çerçevesinde 29 Aralık 2018 tarihinde Makedonya-Gostivar Belediyesine bir adet çöp toplama aracı hibe etti.

Gostivar Belediyesinde düzenlenen araç teslim törenine, Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari, TBB Genel Sekreter Vekili Ahmet Kazan, T.C. Üsküp Büyükelçiliği Ekonomi müşaviri Gürkan Gezer, Gostivar Belediyesi Meclis Üyeleri ile yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.

Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari, Birliğimize teşekkür ederek başladığı konuşmasında iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerine değinerek Birliğimizin daha önce de Makedonya’ya yaptığı destekleri hatırlattı.

Konuşmasına Türkiye’nin ve Türk milletinin selamlarını ileterek başlayan TBB Genel Sekreter Vekili Kazan,  Gostivar Belediyesine göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.  Gostivar Belediyesi tarafından TBB’ye iletilen talep doğrultusunda bir adet çöp toplama aracını hediye ettiklerini belirten Kazan, Gostivar’da olmalarına vesile olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Birlik Başkanımız Fatma Şahin’e ve TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör’e şükranlarını sundu.  Makedonya’nın Türkiye’nin gönül coğrafyasında yer aldığını hatırlatan Kazan konuşmasında “Buralar bizim tarihimiz, buralar bizim kaderimiz. Biz de tarihi bir sorumluluk olarak üzerimize düşen vazifeyi burada yerine getirmeye geldik.” sözlerine yer verdi.

Birliğimizden Gostivar’a Araç DesteğiBirliğimizden Gostivar’a Araç DesteğiBirliğimizden Gostivar’a Araç DesteğiBirliğimizden Gostivar’a Araç Desteği