Birliğimiz BM Ajanslarını Ağırladı

Birliğimizce organize edilen “Birleşmiş Milletler Ajansları Çalışma Kahvaltısı” 17 Aralık 2018 tarihinde Birlik binamızda gerçekleştirildi. Birleşmiş Milletlerin Ankara’da operasyon ofisleri bulunan tüm ajanslarının katılım sağladığı toplantıda ortak çalışma alanları masaya yatırıldı.

Çalışma Kahvaltısının açılışını yapan Birliğimiz Genel Sekreter Vekili Ahmet Kazan konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başladı. Birliğimizin yapısı ve mevcut çalışmaları hakkında bilgiler veren Kazan, toplantının önemine ve ortak girişimlerin yararına vurgu yaptı.

 

“Bu yükü dünya ile ortak paylaşmalıyız”

Toplantının önemli gündem maddeleri arasında göç ve yerel yönetimlerin üstlendikleri hizmetler yer aldı. Göç alanında geliştirilebilinecek ortaklık projeleri tartışıldı.

Özellikle Avrupa Birliği ve Türkiye arasında imzalanan antlaşma çerçevesinde geliştirilen 3 milyar avroluk mali yardım paketinin ortak projeler geliştirmek için önemli bir fırsat olduğuna değinen Kazan, “Türkiye merkezi yönetim, sivil toplum kuruluşları ve belediyeler eliyle şimdiye kadar çok yüksek miktarlarda harcama yapmıştır. Bu sorunla tüm dünyanın ortak hareket etmesi gerekmektedir.” dedi.

 

Ortaklık alanları masaya yatırıldı

Programın devamında Birliğimiz Proje ve Finansman Birimi Müdürü Cemal Baş, mevcut ve müzakere sürecinde olan projeler ile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından BM Ajansları Türkiye temsilcileri ve diğer temsilciler tarafından ortaklık konuları üzerinde görüşler bildirildi. 

 

Birliğimiz BM Ajanslarını AğırladıBirliğimiz BM Ajanslarını AğırladıBirliğimiz BM Ajanslarını AğırladıBirliğimiz BM Ajanslarını AğırladıBirliğimiz BM Ajanslarını Ağırladı