Birliğimiz Kıbrıs Türk Belediyeler Birliğini Ağırladı

Birliğimiz ile Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) işbirliğinde düzenlenen “Tecrübe Paylaşımı Çalıştayı” 21-23 Kasım 2018 tarihlerinde Ankara’da yapıldı.

KTBB temsilcileri ve Kıbrıs Belediye Başkanlarının katıldığı çalıştayda iki ülke yerel yönetimlerinin teşkilat yapısı ile hizmet alanları konusunda karşılıklı tecrübe paylaşımında bulunuldu.   

TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, açılış konuşmalarında Birliğimizin faaliyet ve çalışmalarından bahsederek, belediyelerde yönetim ve uygulama temelli verimi artırmak amacıyla var olan sorunlara yeni bakış açıları getirebilmek ve yenilikçi, sürdürülebilir çözüm imkânları sağlayabilmek adına bu tür tecrübe paylaşımı toplantılarının önemli olduğunu belirtti.

KTBB Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar yaptığı açılış konuşmasında iki ülke yerel yönetimleri arasındaki ilişkilerin gelişmesi amacıyla yapılan çalıştayın önemine değinerek, Kıbrıs yerel yönetimler reformu sürecinde Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini ve bu açıdan karşılık temasların oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Program süresince Türkiye’deki büyükşehir ve büyükşehir ilçelerinin görev ve yetkileri, belediye gelirleri ve belediye ulaşım hizmetleri  gibi konular ele alındı. 

Birliğimiz Kıbrıs Türk Belediyeler Birliğini AğırladıBirliğimiz Kıbrıs Türk Belediyeler Birliğini AğırladıBirliğimiz Kıbrıs Türk Belediyeler Birliğini Ağırladı