Filistin Yerel Yönetimleri Birliğinden TBB’ye Ziyaret

Filistin Yerel Yönetimleri Birliği (APLA) Direktörü Abdallah Anati 15 Ekim 2018 tarihinde Birliğimize bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

 

Ziyaret kapsamında Birlik Genel Sekreterimiz Hayrettin Güngör tarafından ağırlanan Anati Filistin’in yerel yönetim yapısı hakkında bilgiler verdi. APLA’nın geçmişte karşılaşılan pek çok zorluğa rağmen son yıllarda bir toparlanma sürecine girdiğinin altını çizen Anati, özellikle bu süreçte kendilerine örnek model olarak gördükleri Türkiye Belediyeler Birliği’nin tecrübelerinden istifade etmek istediklerini belirtti. 

 

Birliğimiz Genel Sekreteri Güngör, Filistin’den her belediyeye Türkiye’den bir kardeş bulunmasının öncelikleri arasında olduğuna değinerek, Türkiye ve Filistin arasında bir kardeş şehir konferansının önümüzdeki yıl içerisinde düzenleneceğini belirtti. Güngör, söz konusu konferans vesilesiyle mevcut ve muhtemel kardeş şehir ilişkilerinin proje odaklı hale getirilerek daha sürdürülebilir kılınmasının hedefleneceği söyledi. Birliğimiz tarafından Filistin’in Kudüs, Ramallah ve El-Halil kentlerinde düzenlenmesi planlanan “ Türk Günü” ile ilgili de Anati’ye bilgi verildi. 

   

Birliğimiz ve APLA arasında geniş kapsamlı bir işbirliği protokolü yapılması hususunda mutabık kalındı. 

Filistin Yerel Yönetimleri Birliğinden TBB’ye ZiyaretFilistin Yerel Yönetimleri Birliğinden TBB’ye ZiyaretFilistin Yerel Yönetimleri Birliğinden TBB’ye Ziyaret