Gagavuz Öğrenciler Birliğimizi Ziyaret Etti

Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi’nden öğrenci ve öğretmenlerden oluşan bir heyet 14 Ağustos tarihinde Birliğimize bir ziyaret gerçekleştirdi. 

 

Heyeti kabul eden Genel Sekreter Hayrettin Güngör, Birliğimizin ulusal dış politikamız çerçevesinde özellikle tarihi ve kültürel geçmişimiz olan Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi yerel yönetimleriyle işbirliklerini önemsediğini belirterek Birliğimiz ve belediyelerimiz tarafından Gökoğuz Özerk Bölgesi’nde yapılan çalışmalara değindi. İki ülke yerel yönetimleri arasındaki ilişki ve işbirliklerinin geliştirilmesine vurgu yapan Güngör, Türkçe dilinin Gagavuz gençler tarafından öğrenilmesinin bu ilişkilere ivme kazandıracağına inandığını ifade etti.  Heyet Başkanı Anna Stoletneia ise iki ülkenin ortak dil ve kültüre sahip olduğunu hatırlatarak Türkçe’nin yeni nesile aktarılması hususunda Birliğimizden destek beklediklerini söyledi.

Gagavuz Öğrenciler Birliğimizi Ziyaret EttiGagavuz Öğrenciler Birliğimizi Ziyaret EttiGagavuz Öğrenciler Birliğimizi Ziyaret EttiGagavuz Öğrenciler Birliğimizi Ziyaret Etti