BELBİS Ailesi Büyüyor

Birliğimiz tarafından belediyelerin merkezi bir uygulama ile bilgilerini etkili bir şekilde yönetmesi ve hizmetlerini hızlı sunabilmesi amacıyla hazırlanan ve belediyelerimize ücretsiz sunulan Belediye Yönetim Bilgi Sistemi (BELBİS) Bartın ULUS Belediyesinde kullanılmaya başlandı.

Yeni sisteme geçiş sürecinde sorun yaşanmaması için 3 gün süren son kullanıcı eğitimleri yerinde verilerek alanda yapılacak tahakkuk ve tahsilatın hızlandırılması amacıyla 2 adet endüstriyel tablet ve 2 adet mobil yazıcı Birliğimizce hibe edildi.

Bütçe, Muhasebe, Personel, Gelir, Taşınır modüllerine ilişkin belediye geçmiş verileri kontrollü bir şekilde aktarılarak açılışın yapıldığı uygulamada Evlendirme, Ruhsat, Yazı İşleri, Beyaz Masa, Sosyal Yardım gibi modüller de kullanıma açıldı.

Yöneticilerin talep ettiği ve anlık ulaşabilecekleri raporların da yer aldığı BELBİS yazılımında e-devlet altında borç, tahakkuk, mükellef ve tahsilat gibi 8 servis hizmeti hazır olarak sunulmaktadır.

BELBİS yazılımı hakkında detaylı bilgiye www.belbis.gov.tr adresinden veya 0312.4192100/ 308 ile 305  no’lu telefondan ulaşılabilir.

BELBİS Ailesi BüyüyorBELBİS Ailesi BüyüyorBELBİS Ailesi Büyüyor