TBB’den Bosna’ya Sağlık Ocağı

Birliğimiz tarafından yürütülen “Türkiye ve Bosna-Hersek Yerel Yönetimleri İşbirliği Projesi” kapsamında ve TİKA işbirliğinde tefrişi ve donanımı gerçekleştirilen BIMA Sağlık Ocağının açılış töreni Saraybosna Büyükelçimiz Haldun Koç, TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin, Saraybosna Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Skaka ve Birliğimizi temsilen TBB Meclis Üyesi İsmail Hakkı Turunç ve TBB Dış İlişkiler Müdürü Gülfem Kıraç Keleş’in katılımlarıyla Saraybosna’da gerçekleştirilmiştir. Birliğimiz tarafından ayrıca gezici sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet minibüs Bosna-Hersek Sağlık Birliğine (BIMA) hibe edilmiştir.

 

BIMA bünyesinde sağlık sigortası olmayan Saraybosnalılara da hizmet verecek olan sağlık ocağının açılış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Saraybosna Büyükelçimiz Haldun Koç, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Bosna Hersek ziyaretine değinerek gerçekleştirilen bu projelerin çıkış noktasının iki ülke arasındaki tarihi kardeşlik bağları olduğunu söylemiştir. TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin, TİKA'nın Balkanlar özelinde yaptığı çalışmalara değindikten sonra şu an 60 ülkede yılda yaklaşık 2 bin proje gerçekleştirdiklerini belirtmiştir. TBB Meclis Üyesi İsmail Hakkı Turunç ise proje kapsamında gerçekleştirilen tefrişat işine ilişkin bilgiler verdikten sonra Bosna Hersek ve Türkiye arasındaki dostluğa istinaden Türkiye’nin her daim Bosna Hersek’in yanında olacağını ifade etmiştir.

TBB’den Bosna’ya Sağlık OcağıTBB’den Bosna’ya Sağlık OcağıTBB’den Bosna’ya Sağlık OcağıTBB’den Bosna’ya Sağlık OcağıTBB’den Bosna’ya Sağlık OcağıTBB’den Bosna’ya Sağlık Ocağı