Tbb Encümeni Yılın İlk Toplantısını Yaptı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Encümen Toplantısı, Birliğimiz ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Tahir Akyürek’in başkanlığında 4 Ocak tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

 

Toplantıda, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ile Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım yer aldı.

 

Birlik çalışmalarına ilişkin yapılan genel bilgilendirme ile başlayan toplantıda; İller Bankası Genel Kurulu Üyelerinin Belirlenmesi, Belediyeleri İlgilendiren Mevzuat Değişikliği ve Öneriler, Yurtdışı faaliyetleri,  Belediye Akademisi/Uzaktan Eğitim Merkezi, BELBİS Projesi, 2023 Yerel Yönetim Vizyonu, Birlik Personeline İkramiye Verilmesi, Berber ve Çay Ocağının Kiraya Verilmesi konuları ele alındı. Toplantının son maddesi olan Dilek ve Temenniler bölümünde ise Encümen Üyelerimiz karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Tbb Encümeni Yılın İlk Toplantısını Yaptı