Teşekkür

Yaklaşık iki yıldır gündemde olan ve kamuoyunda taşeron işçi olarak bilinen personelin kadroya alınmasını öngören 696 sayılı KHK 24/12/2017 tarihli ve 30280 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

 

Bu düzenleme ile; belediye ve bağlı idareleri, il özel idareleri, mahalli idare birlikleri, birlikte veya ayrı ayrı sermayesinin yarısından fazlası il özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşlarına ait şirketlerde personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı kapsamında çalışmakta olanlar, belediye şirketlerindeki işçi kadrolarına geçirilecektir.

 

Birlik Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Av. Tahir AKYÜREK konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Belediyelerdeki taşeron sorununu çözen, yüzbinlerce işçi ve ailesini ilgilendiren söz konusu düzenleme, aynı zamanda belediyelerimizin talepleri doğrultusunda Türkiye Belediyeler Birliği tarafından sunulan önerilerle de uyumlu olmuştur. Bu düzenleme için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide SARIEROĞLU’na ve Bakanlar Kurulu üyelerine bütün belediyeler adına şükranlarımızı arz eder, düzenlemenin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.” dedi.