Filistinli İtfaiyeciler Eğitim için Türkiye’de

 Filistinli İtfaiyeciler Eğitim için Türkiye’de

 

Birliğimizin “Belediye Akademisi” eğitim programları kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının katkılarıyla yaklaşık yedi yıldan bu yana her ay düzenli olarak ve uygulama ağırlıklı gerçekleştirilen itfaiye personeli eğitiminin 3-23 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen 70’inci dönem Temel İtfaiyecilik Eğitimi Sertifika Töreni Birlik Binamızda yapıldı.

 

Filistin İtfaiye Teşkilatından itfaiye personelinin de katıldığı eğitimin sertifikaları Birlik Genel Sekreterimiz Hayrettin GÜNGÖR tarafından takdim edildi. Konuşmalarında Birliğimiz eğitim faaliyetleri ve İtfaiye hizmetlerine ilişkin bilgilendirmeler yapan GÜNGÖR, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yürütülen işbirliği kapsamında 7 yılda 1767 itfaiye personeline ve ayrıca 121 yabancı itfaiye personeline ulaşıldığını ifade etti. Eğitim programına Filistin’de görevli 13 itfaiye personelinin  de katılım sağladığını belirten GÜNGÖR, farklı belediyelerden gelen itfaiye personelinin bu eğitim programları ile tanışma, tecrübe paylaşımı, moral ve motivasyon imkanı bulduğunu belirten GÜNGÖR, yurt dışından gelen itfaiye erlerinin de kendi bilgi ve deneyimlerini paylaşarak eğitime ciddi katkı sağladıklarını ve Türkiye ile bir gönül köprüsü oluşmasına vesile olduklarını ifade etti.

 

Amerika Birleşik Devletlerinin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının utanç verici bir durum olduğunu belirten GÜNGÖR, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye ve İslam ülkeleri arasında İstanbul’da yapılan toplantıda Müslüman coğrafyasının tepkisi olarak bazı kararlar alındığını ve ayrıca bu toplantının Müslüman coğrafyasının birlik ve beraberliğine katkı sağlayacağını umduklarını belirterek bu tür birlikteliklerin devamının gelmesini temenni etti.

 

Filistin ve Kudüs sorununun sadece Filistin halkına yüklenecek kadar basit bir sorun olmadığını, bu sorunun tüm Müslüman aleminin ortak sorunu olduğunu söyleyen GÜNGÖR, Türkiye’nin Filistin’in dostu olduğunu ve her zaman yanlarında olduğunu belirterek Filistin halkından da ülke içerisinde bir bütün olarak birlik içinde yaşamasının çok önemli olduğunu ifade etti.

 

En kısa zamanda Türkiye ve Filistin arasındaki dayanışmanın bir sembolü olarak El-Halil de bir Türk Kültür günü kutlaması yapmayı düşündüklerinin altını çizen GÜNGÖR, eğitime katılan tüm itfaiyecilere başarılar dileyerek bu eğitim programının itfaiye personeline büyük katkı sağlayacağını belirterek sözlerine son verdi.

 

Ankara’da bir günlük stres yönetimi, öfke kontrolü ve iletişim eğitimi alan itfaiyeciler, sertifikalarını aldıktan sonra 23 Aralık tarihine kadar sürecek olan uygulamalı eğitimin son bölümü için Kocaeli Büyükşehir Belediyesine döndüler.

Filistinli İtfaiyeciler Eğitim için Türkiye’deFilistinli İtfaiyeciler Eğitim için Türkiye’deFilistinli İtfaiyeciler Eğitim için Türkiye’deFilistinli İtfaiyeciler Eğitim için Türkiye’deFilistinli İtfaiyeciler Eğitim için Türkiye’deFilistinli İtfaiyeciler Eğitim için Türkiye’deFilistinli İtfaiyeciler Eğitim için Türkiye’deFilistinli İtfaiyeciler Eğitim için Türkiye’de