Malatya’da “Su Kayıplarının Kontrolü Çalıştayı” Başladı

Birliğimiz ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) işbirliğinde Malatya’da düzenlenen “1. İçme Suyu Temin ve Dağıtım Sistemlerindeki Su Kayıplarının Kontrolü Çalıştayı ve Eğitimi” MASKİ Genel Müdürlüğü Hizmet Binası’nda başladı.

 

Açılış konuşmalarını Malatya Valisi Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cumali KINACI, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve MASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir’in gerçekleştirmiş olduğu program 26-27 Ekim 2017 tarihleri arasında 2 gün sürecektir.

 

Çalıştay ve eğitim programı süresince su kayıplarının ülkemizdeki durumu, su kayıplarının kontrolü, master plan ölçeğinde kayıp kontrolü, sayaç ve şebeke yönetimi, su dengesi, malzeme ve ekipman seçimi gibi konular ele alınacak olup ayrıca alt bölge bölümlemesi ve basınç yönetimi konularında teknik saha ziyaretleri gerçekleştirilecektir.

Malatya’da “Su Kayıplarının Kontrolü Çalıştayı” BaşladıMalatya’da “Su Kayıplarının Kontrolü Çalıştayı” BaşladıMalatya’da “Su Kayıplarının Kontrolü Çalıştayı” BaşladıMalatya’da “Su Kayıplarının Kontrolü Çalıştayı” Başladı