Kolombiyalı İtfaiyeciler Eğitim İçin Türkiye’de

Birliğimiz Belediye Akademisi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın işbirliğiyle yaklaşık dört yıldan bu yana yurtiçi ve yurtdışından itfaiyecilerin katılımı ile sürdürülen “İtfaiyeci Yetiştirme Eğitim Programı”nın 69. Grup eğitimi Kolombiya’dan gelen 3 itfaiyecinin katılımı ile 8-28 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

 

Birliğimiz ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğinde Türkiye’ye eğitim için gelen Kolombiyalı itfaiyeciler kapalı alan yangın davranışı, trafik kazalarında kurtarma operasyonun işleyişi, tehlikeli madde operasyonlarının işleyişi ve kişisel korunma donanımı konularında teorik ve uygulamalı eğitimlere katılacaklar.

 

Ankara’da gerçekleştirilen stres yönetimi eğitiminin ardından katılım sertifikaları takdim edilen itfaiyeciler Kocaeli’ye dönerek eğitimi tamamlayacaklar. 

Kolombiyalı İtfaiyeciler Eğitim İçin Türkiye’deKolombiyalı İtfaiyeciler Eğitim İçin Türkiye’deKolombiyalı İtfaiyeciler Eğitim İçin Türkiye’deKolombiyalı İtfaiyeciler Eğitim İçin Türkiye’deKolombiyalı İtfaiyeciler Eğitim İçin Türkiye’de