El-Halil Belediyesinden Birliğimize Ziyaret

El Halil Belediye Başkanı Tayseer Abu Sneineh ve beraberindeki heyet 23 Ekim 2017 tarihinde Birliğimize bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Başkan Tayseer Abu SNEINEH Türkiye’nin Filistin’e vermiş olduğu desteklerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek iki ülke arasındaki dayanışmanın güçlendirilmesinin önemli olduğunu belirtti.

 

Birliğimiz Genel Sekreteri Hayrettin Güngör ise, Filistin’in Türkiye’de çok özel bir yeri olduğunu belirterek, iki ülke yerel yönetimleri arasında kardeş şehir ilişkilerinin daha aktif hale gelmesi için Birlik tarafından gerekli çalışmaların başlatıldığını ve bu kapsamda, Filistin’de kardeş şehri olmayan tüm Filistin belediyelerinin Türkiye’den bir kardeş şehir edinmesi ve ortak projelerin geliştirilmesine TBB’nin destek sağlayacağını söyledi. Aynı zamanda Başkan SNEINEH’in talep ettiği El-Halil’de “Türk Kültür Günleri” düzenlenmesi konusunda destek sağlanacağını ifade etti.

El-Halil Belediyesinden Birliğimize ZiyaretEl-Halil Belediyesinden Birliğimize ZiyaretEl-Halil Belediyesinden Birliğimize ZiyaretEl-Halil Belediyesinden Birliğimize Ziyaret