Belediyelerimiz BELBİS’i Tercih Ediyor

Birliğimiz tarafından belediyelerin merkezi bir uygulama ile bilgilerini etkili bir şekilde yönetmesi ve hizmetlerini hızlı sunabilmesi amacıyla hazırlanan ve belediyelerimize ücretsiz sunulan Belediye Yönetim Bilgi Sistemi’ni (BELBİS) Bünyan Belediyesi de kullanmaya başladı.  Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu yakın takibinde gerçekleşen geçiş sürecinin sorunsuz yaşanması amacıyla son kullanıcı eğitimleri de Bünyan Belediyesinde verildi.

 

BELBİS’in sağladığı avantajlardan bahseden Belediye Başkanı Gülcüoğlu, bu proje ile vatandaşların belediyeye kadar yorulmadan tahakkuk ve tahsilat işlemlerini bilgisayar başından yapabileceklerini ve ayrıca belediye gelirleri artırılmasıyla ilgili işlemlerin de kayıt altına alınabileceğini belirtti.

 

Bütçe, Muhasebe, Personel, Gelir, Taşınır, Evlendirme, Ruhsat, Yazı İşleri, Beyaz Masa, Sosyal Yardım gibi modüllerin yer aldığı yazılımda yöneticilerin talep ettiği ve anlık görebileceği raporlar yer almaktadır. Ayrıca e-devlet altında borç, tahakkuk, mükellef ve tahsilat gibi 6 servis hizmeti hazır olarak sunulmakta, belediye personeli izin, bordro, özlük bilgilerine de erişebilmektedir.

 

Uygulama hakkında geniş bilgiye www.belbis.gov.tr adresinden ulaşılabilir.