Deneyim Paylaşımı Toplantıları Devam Ediyor

Birliğimiz "Belediye Akademisi" eğitim programı kapsamında 21-22 Eylül tarihlerinde ikincisi düzenlenen "2017 Büyükşehir Belediyelerinde İyi Uygulama Örnekleri ve Deneyim Paylaşımı Toplantıları" Kızılcahamam'da yoğun bir katılımla gerçekleştiriliyor.

 

Katılımcıların kendi belediyelerinde ve şehirlerinde uygulamaya geçirdikleri iyi uygulama örneklerini ve projelerini paylaşılacağı toplantılarda, 30 farklı büyükşehir belediyesinin Kırsal Hizmetler, AR-GE, Hal ve Pazar Yerleri, Yazı İşleri ve Kararlar ile Bilgi İşlem birimlerinde yaşanan sorun ve çözüm önerileri de geniş bir yelpazede ele alınacak.

 

Yaklaşık 150 kişilik katılımın sağlandığı toplantının açılışında söz alan TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, Birlik faaliyetlerine ve görev alanlarına ilişkin katılımcıları bilgilendirdiği konuşmasında TBB'nin bir taraftan kendi kapasitesini artırmak için çalışırken diğer taraftan da belediyelerle ilişkileri geliştirerek, yerel yönetimlerle merkezi hükümet arasında bir köprü olma gayretinde olduğunu ifade etti.  Programın amacının belediyeler arası deneyim ve bilgi paylaşımı olduğunu belirten Güngör, iki gün sürecek toplantılarda belediyelerde yaşanan sorunların tespit edilerek, çözüm önerilerinin tartışılacağını kaydetti. Toplantıların sonunda hazırlanacak raporların kitapçık haline getirileceğini aktaran Güngör, bir sorun havuzu oluşturulacağını ve bu sorunların TBB tarafından ilgili kurumlarla paylaşılacağını da sözlerine ekledi. Konuşmasında Belediye Akademisi eğitim faaliyetlerine ilişkin bilgiler veren Genel Sekreter Güngör, TBB'nin uzaktan eğitim faaliyetlerine hız verdiğini hatırlatarak eğitim programları hazırlanırken akademisyenler, uzmanlar ve belediyecilerle fikir alışverişinde bulunulduğunun altını çizdi.

 

Konuşmasında belediyelerde yaşanan temel sorunlardan da bahseden Güngör, "Yaşadığımız darbe girişimi sürecinde bilgi teknolojilerinin ne kadar kıymetli olduğunu ve bunu doğru yönetemezseniz hangi sonuçlara gittiğini görebilirsiniz. Belediyelerimizde bilişim teknolojilerini nasıl geliştirebiliriz ve bunların güvenliğini nasıl daha iyi sağlarız bunun için çalışıyoruz." dedi. 

 

Katılımcılara teşekkür ederek sözlerini noktalayan Genel Sekreter Güngör, toplantılardan çok önemli sonuçlar çıkacağını düşündüğünü sözlerine ekledi.

 

Toplantılar Aralık Ayına Kadar Sürecek

Birliğimiz tarafından Ankara'da Eylül-Aralık 2017 döneminde düzenlenecek  "2017 Büyükşehir Belediyelerinde İyi Uygulama Örnekleri ve Deneyim Paylaşımı Toplantıları"  kapsamında yılsonuna kadar 70 ayrı gruptan 2 bin 100 kişinin deneyim paylaşımı toplantılarına katılması ve paylaşımda bulunması planlanıyor.

Deneyim Paylaşımı Toplantıları Devam EdiyorDeneyim Paylaşımı Toplantıları Devam Ediyor