Şilili İtfaiyeciler Eğitim İçin Türkiye'de

Birliğimiz “Belediye Akademisi” kurumsal kimliği altında ülkemiz ve yurtdışındaki itfaiye personeline yönelik hazırlanan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın katkılarıyla sürdürülen “İtfaiyeci Yetiştirme Eğitim Programı”na son beş senedir başarıyla devam etmektedir. Eylül ayı içerisinde tamamlanacak 68. Dönem eğitim programı 11 Eylül 2017 itibariyle Kocaeli’nde başlamış olup 30 Eylül 2017 tarihinde son bulacak.

 

Her dönem 20 kişilik itfaiyecinin dâhil olduğu eğitim programına, “Türkiye-Şili Dostluk İtfaiye İstasyonu”ndan Şilili 5 itfaiyeciyi de katıldı.  

 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliği ile Türkiye’ye eğitim için gelen Şilili itfaiyeciler Türk itfaiyeci grubuyla birlikte Kocaeli’de 16 gün teorik ve pratik eğitim ile Ankara’da 2 günlük stres yönetimi, öfke kontrolü ve iletişim eğitimi alacaktır.

İtfaiyeci Yetiştirme Programları Devam Ediyorİtfaiyeci Yetiştirme Programları Devam EdiyorŞilili İtfaiyeciler Eğitim İçin Türkiye'deŞilili İtfaiyeciler Eğitim İçin Türkiye'de