YBYK Heyeti İçişleri Bakanımızı Ziyaret Etti

Sekretaryası Birliğimiz tarafından yürütülen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinin Türkiye Milli Heyeti üyeleri ile 25 Şubat 2017 tarihinde bir çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıdan önce heyet üyelerini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu makamında kabul etti. Heyet adına söz alan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Avrupa Konseyi Kongresi tarafından hazırlanan Türkiye’deki son gelişmeleri ele alan Türkiye Rapor’u hakkında bilgi verdi.

Heyetin temennilerini dinleyen Bakan Soylu “Sizler yerel yönetimler temsilcisi olarak Türkiye’de yaşananları güçlü bir dille yurt dışında dile getirmelisiniz. Bu yüzden göreviniz çok önemlidir” diyerek heyetin Konseyde Türkiye’yi etkin bir şekilde temsil etmesinin önemini vurguladı.  

Heyet ardından 2017 yılı Mart ayı içerisinde gerçekleşecek olan Kongre Genel Kurulu için hazırlık toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Dışişleri Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı temsilcileri de katılım sağladı. 

YBYK Heyeti İçişleri Bakanımızı Ziyaret EttiYBYK Heyeti İçişleri Bakanımızı Ziyaret EttiYBYK Heyeti İçişleri Bakanımızı Ziyaret EttiYBYK Heyeti İçişleri Bakanımızı Ziyaret EttiYBYK Heyeti İçişleri Bakanımızı Ziyaret Etti