Aile İçi Şiddetle Mücadele Eğitimi Başladı

Birliğimiz ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Aile İçi Şiddetle Mücadele eğitiminin ilk grubu 6 Şubat 2017 tarihinde Ankara’da başladı.

 

Programın açılışında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdür Yardımcısı Samiye Korkmaz, program konusunun önemini vurgulayarak sağlamış olduğu işbirliği için Türkiye Belediyeler Birliği’ne teşekkür etti. 

 

Programın öğleden sonraki oturumunda konuşan Birliğimiz Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen konuşmasında Birliğimizin, belediyelerin menfaatlerinin korunması, atanmış ve seçilmişlerine yönelik eğitimler düzenlenmesi ve lobicilik faaliyetleri gibi görevlerine değindi. Söz konusu görevleri yerine getirirken diğer kamu kurum ve kuruluşları ile gerçekleştirilen işbirliğinin önemine de değinen Sökmen, bu kapsamda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Evlilik Öncesi Eğitim Programları ve Ulaşılabilirlik gibi eğitimlerin gerçekleştirildiğini dile getirdi.  Konuşmasında Birliğimizin yerel kadın politikacıların sayısının artırılması, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın ve çocuklara yönelik konukevleri konularındaki çalışmalarına da yer veren Sökmen, kadının toplumsal yaşamdaki önemini vurguladı. Kadının olduğu yerde düzen olduğunu, incelik olduğunu, başarı olduğunu vurgulayan Sökmen kadınların baş tacı olduğunu dile getirdi ve bu çalışmanın verimli geçmesi temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.

 

Facebookta PaylaşTweetle

 

PAYLAŞ 

 

 

 

 

 

 

 

Aile İçi Şiddetle Mücadele Eğitimi BaşladıAile İçi Şiddetle Mücadele Eğitimi BaşladıAile İçi Şiddetle Mücadele Eğitimi BaşladıAile İçi Şiddetle Mücadele Eğitimi BaşladıAile İçi Şiddetle Mücadele Eğitimi BaşladıAile İçi Şiddetle Mücadele Eğitimi Başladı