Çimento Sektöründe Katı Atık Kullanımı Tartışıldı

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen “Çimento Sektöründe Belediye Katı Atıkları Kullanımı İş Modelleri  Sempozyumu” 26 Ocak 2017 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, belediyeler ve ilgili kuruluşlardan 300’e yakın üst düzey temsilcinin katılımıyla gerçekleşen sempozyumun kapanış bölümüne Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Recep Şahin konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasına Birliğimizin görev ve faaliyet alanlarıyla ilgili bilgiler vererek başlayan Şahin, belediyelerin katı atık çalışmalarına ve çimento sektörünün katı atıktan faydalanarak nasıl ilerleme sağlayabileceğine ilişkin görüşlerini bildirdi.

 

Üç gün süren sempozyumda sürdürülebilir enerji anlayışıyla belediye atıklarının çimento fabrikalarında nasıl kullanılacağı ve Türk ekonomisine sağlayacağı katkılar görüşülürken konu ile ilgili de bir eylem planı oluşturuldu.

 

Facebookta PaylaşTweetle

 

PAYLAŞ

 

 

 

 

 

 

 

Çimento Sektöründe Katı Atık Kullanımı TartışıldıÇimento Sektöründe Katı Atık Kullanımı TartışıldıÇimento Sektöründe Katı Atık Kullanımı TartışıldıÇimento Sektöründe Katı Atık Kullanımı TartışıldıÇimento Sektöründe Katı Atık Kullanımı TartışıldıÇimento Sektöründe Katı Atık Kullanımı Tartışıldı