Çatılardaki Karların Temizlenmesi

Bütün yurtta yaşanmakta olan kar yağışları,  içme ve kullanma suyu temin sorumluluğundaki belediyelerimiz açısından bir yandan sevindirici olmakla birlikte söz konusu yağışlar zaman zaman can ve mal güvenliğini de tehdit etmektedir.

 

Bu riskleri bertaraf etme konusunda diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte belediyelerimiz de kendi görev alanlarında karla mücadele etmek durumundadır.

 

Bu mücadele yöntem ve teknikleri belediyelerimizin bilgisi dâhilindedir.

 

Bu kapsamda yapılacak çalışmalarda özellikle kaldırım ve çatılarda birikmiş karların hayati tehlike yaratmadan temizlenmesi vatandaşlarımızın can (ve mal) emniyeti için elzem durumdadır.

 

Başbakanlık Afet ve Acil durum Yönetimi Başkanlığınca Birliğimize iletilen faks mesajında da belediyelerimizin çatı üzerindeki kar birikintilerinin neden olduğu çökme olaylarına sebebiyet vermemek üzere gerekli tedbirleri almaları konusunda uyarılmaları talep edilmektedir.

 

24 saat esasıyla çalıştığını düşündüğümüz belediyelerimizin konuya hassasiyetle yaklaşacakları inancıyla bütün belediyelerimize çalışmalarında başarılar dileriz. 

 

Facebookta PaylaşTweetle

 

PAYLAŞ  

 

 

 

 

 

         

 

Çatılardaki Karların Temizlenmesi