Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Programları

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi belediye çalışanlarının kariyerlerine İkinci Üniversite ve E-Sertifika programları ile destek olmaktadır.

 

 İkinci Üniversite

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ya da örgün programlarda okuyan öğrenciler Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine sınavsız olarak kayıt olabilirler. Önlisans programı mezunları ve öğrencileri önlisans programlarına, lisans programı mezunları ve öğrencileri ise önlisans veya lisans programlarına kayıt olabilirler. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin Acil Durum ve Afet Yönetimi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Tarım gibi programlarından mezun olanlar tekniker unvanı almaktadırlar. Lisans programlarından İngilizce İşletme ve İngilizce Uluslararası İlişkiler, önlisans programlarından Arapça İlahiyat yeni açılmıştır. Önlisans programlarından Coğrafi Bilgi Sistemleri, Yerel Yönetimler ile lisans programlarından Kamu Yönetimi Lisans programı belediye çalışanlarınızın özellikle ilgisini çekebilecek programlardır.

 

5-18 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak olan İkinci Üniversite kayıtlarıyla ilgili detaylı bilgiyi http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/ adresinden edinebilirsiniz. Ön kayıt formunu doldurmak için https://aof.anadolu.edu.tr/kavit/#/hatirlatma-kayit-form adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

E-Sertifika

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi mesleki ve kişisel gelişiminiz için sizlere e- sertifika imkânı sunmaktadır. Birçok programın yanı sıra aşağıdaki programlar ilginizi çekebilir.

 

-     Coğrafi Bilgi Sistemleri Sertifika Programı ( ARCGIS)

-     Coğrafi Bilgi Sistemleri Sertifika Programı (MAPINFO)

-     Coğrafi Bilgi Sistemleri Sertifika Programı ( QGIS)

-     Yerel Yönetimler

 

Diğer programları ve detaylı bilgiyi http://esertifika.anadolu.edu.tr/ adresinden edinebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Programları